Poszerzamy dla Państwa ofertę naszych szkoleń. Zapraszamy do Poznania na kurs „STAW KOLANOWY-DIAGNOSTYKA I LECZENIE”

KURS DLA:
Fizjoterapeutów,lekarzy, studentów fizjoterapii, trenerów personalnych

CEL KURSU:
Nabycie wiedzy teoretycznej na temat anatomii i biomechaniki stawu kolanowego
Nabycie umiejętności praktycznych w zakresie anatomii palpacyjnej, diagnozowania i sposobów leczenia ostrych i przewlekłych dysfunkcji stawu kolanowego oraz w planowaniu i przeprowadzaniu odpowiedniej fizjoterapii

ZAGADNIENIA SZCZEGÓŁOWE:
Anatomia i biomechanika stawu kolanowego
Palpacja struktur kostnych, więzadłowych i mięśniowych wokół stawu kolanowego
Testy kliniczne i kompleksowe badanie stawu kolanowego (struktury więzadłowe ACL,PCL,MCL,LCL; łąkotki, staw rzepkowo-udowy)
Dokładne omówienie i praktyczna prezentacja fizjoterapii po zabiegach rekonstrukcji więzadeł krzyżowych przednich ACL, artroskopii z usunięciem uszkodzonego fragmentu łąkotki, szyciu łąkotki.
„Kolano skoczka” , „Kolano biegacza” – terapia manualna, masaż tkanek głębokich, trening specjalistyczny, streching, autoterapia.

PROWADZĄCY:
Mgr Mariusz Hernik- absolwent fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, obecnie w trakcie studiów Medycyny Osteopatycznej na Osteopathie Schule Deutschland. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu fizjoterapii i medycyny sportowej min. The Athletes Performance. Specjalizuje się w rehabilitacji po zabiegach ortopedycznych oraz leczeniu urazów sportowych.

TERMIN I MIEJSCE:

05-06.03.2016 Poznań


CZAS:
2 dni (18 h dydaktycznych)

CENA:
850 PLN (dla uczestników kursu „Badanie i terapia tkanek miękkich” organizowanego przez RehaIntegro-Kursy 50 PLN zniżki)

Każdy z uczestników otrzymuje skrypt oraz certyfikat w języku polskim i angielskimkolano

Dodaj komentarz

Contact Us